Günlük rutinler hayatımızı çok kolaylaştırır ve günün stresini  minimum seviyede  yaşamamıza yardımcı olur. Hayatımızı şekillendirme sürecinde sağ kolumuz olurlar. Bu yazıda da hayatınızı kolaylaştıracak ve size iyi hissettirecek günlük rutin önerilerini derledik.

1-Erken Uyanın

Erken kalmak bize zamandan tasarruf ettirir. Zamanı doğru kullanmak gün içinde yapılması gerekenleri yetiştirebilmek ve aksi takdirde strese girmemek için çok önemlidir. Erken kalktığımız zaman yapmamız gerekenler için erkenden yola koluymuş oluruz. Emin olun işlerinizin çoğunu halletmiş olursunuz ve bu sizi daha çok rahatlatır. Kendinizi güne 1-0 önde başlamış sayabilirsiniz.

man stretching waking up in the room vector illustration

2-Egzersiz Yapın

Gün içerisinde egzersiz yapmak hem bedeninize hem zihninize iyi gelecek. Egzersiz yapmak beyni yatıştırır ve aynı zamanda gün içerisinde daha aktif olmanızı sağlar. Her gün 10 dakika egzersiz yaptığınızda bile güne daha pozitif başladığınızı fark edeceksiniz. Güne pozitif başlamanız gününüzün daha verimli geçmesi sağlayacaktır.

3-Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı beslenmeye çalışın. Sağlıklı beslenmek zihninize ve bedeninize çok iyi gelecektir. Gün içerisinde çok şeker tüketmeyin , şeker sizin performansınızı düşürebilir. Gün içerisinde kendinize sağlıklı tabaklar, atıştırmalıklar hazırlamak sizi motive edecektir. Sağlıklı bir bedene sahip olmak özgüveninizin artmasına yardımcı olacaktır. Kendinize ne kadar iyi bakarsanız o kadar pozitif ve rahatlamış hissedersiniz.

4-Plan Yapın

Plan yapmak günümüzü kontrol etmemize ve daha az stres yaşamanıza yardımcı olur. Gün içerisinde yapmak istediklerinizi veya yapmanız gerekenleri tek tek not alın. Daha sonra gün içerisinde yaptıklarınızın üzerini çizin. Yaptıklarınızın üzerini çizmek sizi rahatlatacaktır. Plan yapmak sadece stresinizi azaltmaz bununla birlikte zamanınızı doğru kullanmanızı da sağlar. İsterseniz akşamdan isterseniz sabah kalktıktan sonra planınızı hazırlayabilirsiniz.

Woman writing and planning business strategy

5-Gün İçerisinde Kendiniz İçin Bir Şey Yapın

Günün temposu içerisinde bazen çok yorulabiliyoruz, sıkılabiliyoruz ,öfkelenebiliyoruz. Gün içerisinde sevdiniz bir şeyi yaparsanız bu gününüzün daha keyifli geçmesini sağlayabilir. Mesela bu bir kahve almak, sevdiğiniz şarkıyı dinlemek, kitap okumak gibi şeyler olabilir. Eminim bunu yapmak sonraki gün için sizi motive edecektir ve gün içerisindeki performansınızı arttıracaktır.

6-Hayal Edin

Her güne hayal ederek başlayın. Hayal etmek sizin gün içerisindeki performansınızı artıracaktır. Gün içerisinde hayal etmeniz sizi rahatlatabilir. İşlerinizin daha verimli geçmesini sağlayacaktır. Hayal etmeye başladığınız zaman her günün size daha zevkli geleceğini fark edeceksiniz. Hayal etmeyi asla bırakmayın insan hayatına renk katan güzel şeylerden biridir.

5.0/5.0 Article rating
2 Reviews
Sizce bu yazı etkili miydi? Kendimizi daha çok geliştirebilmemiz için bize yardımcı olun!
  1. Wow!
  2. Mmm
  3. Hmm
  4. Meh
  5. Pff

Tagged in:

, ,